20 Haziran 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Bitcoin Tahmin Edilenden Daha Az Zamanda Çok Değer Kazandı

Güç geçtikçe artan Bitcoin’in değeri tahmin edilenden çok daha kısa zamanda arttı. Çin yönetimi tarafından yapılan ‘Bitcoin’e ilişkin yasak’ açıklamasından sonra kayıp yaşayan para birimi,  4100 dolar seviyesinde ilerliyor.

Çıktığı tarihten itibaren bu kadar yükseleceği tahmin edilemeyen sanal para birimleri arasında en göze çarpanı Bitcoin’in yükelişi durdurulamıyor. Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 5000 doların üzerinden işlem görüyordu.

EYLÜL AYINDA 5000 DOLAR’I GEÇTİ

Yaklaşık 8 sence önce piyasaya çıkan Bitcoin, bir anda hızla yükselerek, bundan birkaç ay önce yaklaşık olarak 1000 dolar’a kadar dayanmıştı. Yaz mevsimi ortasında değeri bir anda tavan olan para birimi, şubat ayına göre %100 oranında artış göstererek 2000 dolar olmuştu. İçerisinde bulunduğumuz ayın ilk günlerinde 5000 dolar’ın üzerini test eden Bitcoin, daha sonra Çin tarafından ambargo yiyince hafif düşüşe geçti. Çin hükümeti, Bitcoin’in artık borsalarında kullanmasının yasaklandığıan yönelik açıklama yapınca bir süre düşüş yaşayan birimi şu sıralar 4000 doların üzerinden işlem görüyor.

ANKARA’DA BİTCOİN İLE DAİRE SATIN ALINACAK

Türkiye’de ilk defa emlak sektöründe uygulanacak olan bu yöntemde Ankara’da birçok daire bitcoin karşılığında satın alınabilecek.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü